Tiskové zprávy

Soubory ke stažení

Pars nova a.s. čerpá další dotace z EU

Šumperk, 9. února 2011 – Společnost Pars nova a.s využila již potřetí možnost čerpání prostředků z fondu EU. Tentokrát je projekt zaměřen na specifické vzdělávání. Prostředky do projektu přicházejí ze Evropského sociálního fondu prostřednictvím OP LZZ a státního rozpočtu ČR. Poskytnutá dotace je ve výši 4 344 095, 88 Kč. Projekt se nazývá: “Specifické vzdělávání pomocníkem firmy Pars nova a.s.“ a bude realizován v období od 1. 1. 2011 do 31. 12. 2012.

Hlavním cílem projektu je specifické odborné vzdělávání plně přizpůsobené potřebám výroby a modernizace železničních kolejových vozidel (ŽKV) s cílem dosažení zvýšení odborných znalostí a dovedností zaměstnanců, a tím přispění ke zvýšení konkurenceschopnosti Pars nova a.s. Vzdělávací program je zaměřen na oblasti uplatňování správných výrobních postupů a optimalizaci v rámci modernizace kolejového vozidla ŽKV 961 A ŽKV 842.

V průběhu realizace projektu dojde k proškolení 136 zaměstnanců podle předem určeného harmonogramu vzdělávacích aktivit a budou vytvořeny dva inovované produkty.

Společnost Pars nova a.s. se školením svých zaměstnanců zabývá kontinuálně a vynakládá na ně značné částky. Realizace tohoto projektu je však unikátní tím, že jde o specifické, odborné a na míru připravené kurzy, které mají za cíl zvýšit konkurenceschopnost firmy prostřednictvím specifických znalostí.

<< Zpět na seznam tiskových zpráv

Pars Nova a.s.

Žerotínova 1833/56
787 01 Šumperk