Tiskové zprávy

Soubory ke stažení

Pars nova úspěšně předala prvních dvacet modernizovaných vozů pro mezistátní a vnitrostátní spoje

Společnost Pars nova ze skupiny Škoda Transportation předala Českým drahám do provozu prvních dvacet modernizovaných osobních vozů 2. třídy pro mezistátní a vnitrostátní spoje EuroCity, InterCity a rychlíky vyšší kategorie. Vozy jsou postupně uváděny do provozu na linkách Ex 3 Praha – Brno – Bratislava – Budapest, R6 Praha – Plzeň  Klatovy – Železná Ruda a R7 Praha – České Budějovice – Linz.

„Vozy 2. třídy původem z moravskoslezské Vagonky ve Studénce prošly komplexní obnovou. Například jejich maximální rychlost stoupla ze 120 na 160 km/h. Navíc tyto modernizované vozy mohly dosud jezdit jen v České republice a velmi omezeně do zahraničí, po osazení nové elektrické výzbroje mohou nově vozit cestující  téměř po celé střední Evropě,“ říká Michal Kurtinec, generální ředitel Pars nova. K vyšší bezpečnosti a pohodlí při cestování slouží i nové nástupní dveře s možností selektivního blokování proti otevření i při zastavení vlaku.

„Cestující ocení zejména významné zvýšení komfortu. Ve vozech je zcela nový klimatizovaný interiér včetně sedaček a sklopných nebo rozkládacích stolků. K dispozici jsou elektrické zásuvky 230 V pro napájení drobné elektroniky a pohodlí přispívá i moderní audiovizuální informační systém,“ doplňuje David Krmíček, obchodní manažer Pars nova.

Vozy jsou také vybaveny místy pro uložení jízdních kol a toaletami, které mohou cestující nově využít i při pobytu vlaku ve stanici. První předané osobní vozy jsou součástí kontraktu, který uzavřely ČD se společností Pars nova na podzim 2014. Po předání první série čítající 31 vozů, naváže 2. série zahrnující modernizaci zbývajících 31 vozů v rámci opce.

Fotogalerie

<< Zpět na seznam tiskových zpráv

Pars Nova a.s.

Žerotínova 1833/56
787 01 Šumperk