Tiskové zprávy

Soubory ke stažení

Tisková zpráva 02/08

6. března 2008, Pars nova a.s.

Vyřizuje:
Jana Kaněvová
tel. 583 365 348
fax. 583 365 410
kanevova (at) par­snova.cz

Majitelem stoprocentního podílu společnosti Pars nova a.s. se sídlem v Šumperku se stala ŠKODA HOLDING a.s. Celou transakci schválil v březnu 2008 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Oba zainteresované subjekty se rozhodly nezveřejňovat cenu uskutečněné transakce.

„Je to akvizice směřující k rozšíření portfolia oboru Transportation ve skupině ŠKODA. Ceníme si odbornost a konkurenceschopnost výroby v Pars nova. Do Šumperku přicházíme pokračovat a dále rozvíjet obor, který má celosvětově obrovský potenciál. Zároveň přinášíme rozsáhlejší možnosti a příležitosti, které souvisejí s pozicí Škodovky jako jedničky v oblasti kolejových vozidel ve střední Evropě. Segment výroby Pars nova doplňuje a rozšiřuje kompetence oboru dopravního strojírenství ve Škodovce,“ uvedl místopředseda představenstva ŠKODA HOLDING a.s. Tomáš Krsek.

„Pars nova a.s. si za posledních pár let vybudovala významné postavení na trhu oprav a modernizací kolejových vozidel. Od privatizace, která proběhla před 15 lety, se nám podařilo z nevýznamné, čistě opravárenské, firmy postupně vybudovat společnost nabízející projekty rozsáhlých rekonstrukcí, modernizací a přestaveb. Tato úspěšná strategie nám zajistila nejen stabilizaci, ale také postupný rozvoj a výrazný růst. Vstupem Škody Holding se vytvoří velké možnosti pro další významný vývoj našich předchozích aktivit“ komentoval generální ředitel a člen představenstva Pars nova a.s. Tomáš Ignačák.

Pars nova a.s. je jednou z významných firem působících v oblasti modernizací, oprav a výroby kolejových vozidel v České republice. Společnost vznikla v roce 2000 transformací Pars DMN, s.r.o. a navazuje na více než padesátiletou historii bývalých Železničních opraven a strojíren (ŽOS). Hlavní činností firmy jsou modernizace a opravy kolejových vozidel, konstrukčních celků a náhradních dílů, především elektrických lokomotiv, motorových vozů, motorových lokomotiv, tramvají a elektrických dopravních jednotek. K nejvýznamnějším zákazníkům patří v České dráhy, dopravní podniky měst v tuzemsku i v zahraničí a soukromí provozovatelé železniční dopravy.

Pars nova a.s. se v rámci ŠKODA HOLDING stane součástí skupiny Transportation, která zahrnuje v České republice: ŠKODA TRANSPORTATION (výrobce tramvají a lokomotiv), ŠKODA ELECTRIC (výrobce trakčních motorů, pohonů a trolejbusů), ČKD Vagonka (výrobce příměstských vlakových jednotek a motorových vozů), VÚKV (výzkumné a vývojové centrum kolejových vozidel) a v zahraničí: Sibelektroprivod (Rusko), výrobce trakčních motorů a pohonů) a GANZ-ŠKODA (Maďarsko), výrobce pohonů a trolejbusů.

<< Zpět na seznam tiskových zpráv

Pars Nova a.s.

Žerotínova 1833/56
787 01 Šumperk